Skuter SM 175

Z szuflady

Prototyp następcy Osy M52 z 1960 roku. Projekt nadwozia opracował Cezary Nawrot w warszawskiej ASP. Planowano rozpoczęcie produkcji tego modelu w roku 1966 ale prototyp okazał sie nieudany.

źródło: Muzeum Techniki i Przemysłu

 

Star C-28

Z szuflady

Prawdziwe zdjęcie "z szuflady" - wygrzebane i nadesłane przez użytkownika. Prosto z lat 70-tych, z rodzinnego albumu.

nadesłał: Emil Włodarski

 

Prototypów SFA 4 Alfa było więcej!

Z szuflady


Źródła są rozbieżne, ile powstało prototypów mikrobusu SFA 4 Alfa - jedne mówią o 10, inne o 13. Do tej pory jednak pewne było, że na wszystkich znanych zdjęciach był przedstawiony jeden i ten sam samochód. Można więc było wątpić, czy prototypów powstało więcej. To zdjęcie z jakiejś starej gazety, znalezione wśród wycinków, udowadnia, że było ich więcej. Były co najmniej dwa, a być może jeszcze więcej, bo za dwoma widocznymi na zdjęciu stoi jeszcze jakiś samochód, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest to Alfa. Widać też wyraźnie, że dwa pojazdy są w różnych kolorach - jeden jaśniejszy, drugi ciemniejszy. Do dziś wiadomo, że na pewno jeden był pomarańczowy, jaki był drugi? Czy było ich jeszcze więcej? Tego nie wiemy, ale może wkrótce uda się rozwiązać tą zagadkę.

źródło: wycinek ze zbiorów Przemysława Janiaka
 

Strona 4 z 262


Fatal error: Class 'JPathway' not found in /home/oldtimery/domains/oldtimery.com/public_html/libraries/joomla/application/application.php on line 682